Preskocit navigáciu

Vojenská kvapka krvi


Vojenská kvapka krvi  

Dňa 12. júla 2010 priestory posádkovej ošetrovne Michalovce  zaplnili vojaci Michalovskej posádky avšak nie preto, žeby boli nemocní, ale  aby darovali to najvzácnejšie, krv. 

Príslušníci práporného obväziska 22.mechanizovaného práporu Michalovce  v spolupráci s členkami Červeného kríža Michalovce a odborným zdravotníckym personálom Transfúznej stanice pre onkologické a  detské oddelenie NsP Štefana Kukuru Michalovce  vyšetrili a odobrali krv viac ako 2 desiatkam vojakov. V radoch darcov boli tí, ktorí sa odhodlali k tomuto šľachetnému činu prvý krát, ale aj  tí, ktorí sú nositeľmi  Jánskeho plakety.

Obdiv zdravotného personálu a všetkých darcov si zaslúžil nositeľ zlatej Jánskeho plakety, kapitán Miroslav Krejčířik veliteľ 3.mechanizovanej roty 22.mechanizovaného práporu Michalovce, ktorý  v tento deň „Vojenskej kvapky krvi „ daroval  krv už po 46-krát a to si zaslúži nielen obdiv ale aj úctu.

Všetkým darcom ďakujeme a prajeme veľa zdravia!


Vojenská kvapka krviVojenská kvapka krviVojenská kvapka krviVojenská kvapka krviVojenská kvapka krviVojenská kvapka krviVojenská kvapka krvi

Autor: npor. Ing. Mária Sakáčová , Foto: npor. Ing. Mária Sakáčová - Dátum: 12.07.2010
Čítanosť: 15962
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share