Preskocit navigáciu

Medzinárodný deň detí v 22. mechanizovanom prápore


Medzinárodný deň detí v 22. mechanizovanom prápore

     Tradícia osláv Medzinárodného dňa detí v 22. mechanizovanom prápore úspešne pokračovala aj tento rok, formou Dňa otvorených dverí. 1. júna 2011 organizátorov milo prekvapil vysoký záujem, v priebehu dňa prešlo bránami kasární približne 1100 detí.

     Všetci prítomní si mohli pozrieť a vyskúšať ručné zbrane, bojové vozidlá ale aj ďalšiu pozemnú výzbroj a techniku. V rámci statických ukážok takisto zdravotníci učili deti poskytovať prvú pomoc a spojári nadviazať spojenie. Najväčší úspech však mali dynamické ukážky v podaní prílušníkov 1. mechanizovanej roty. Výborne zvládnutý "weapon handling" (manipulácia so zbraňou) deti odmenili veľkým potleskom. Realisticky pripravená ukážka "CRC" (ovládanie davu) bola zároveň zábavná a po tretej ukážke, likvidácii teroristov ukrývajúcich sa v budove, už takmer každý chlapec chcel byť vojakom.  

     To však nebolo všetko, v príjemnom chládku klubu práporu si deti so záujmom pozreli prezentačné videá o 22. mechanizovanom prápore a o kúsok ďalej už za úspešne zvládnuté športové disciplíny dostávali sladkosti.

link na fotogalériu:

http://www.22mprmi.mil.sk/988/fotogaleria.php?album=595

 Autor: npor. Vajda , Foto: npor. Vajda - Dátum: 02.06.2011
Čítanosť: 11293
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share