Preskocit navigáciu

Stretli sme sa s rodinami našich vojakov pôsobiacich v ISAF


Stretli sme sa s rodinami našich vojakov pôsobiacich v ISAF

V sobotu, 14.januára 2012, sme sa v priestoroch 22. mechanizovaného práporu stretli s rodičmi, manželkami, deťmi a priateľmi našich vojakov vyslaných na plnenie úloh v operácii ISAF v Afganistane.
     Stretnutie otvoril náčelník štábu práporu, mjr. Ing. Dušan Bažo. Po ňom rodinám formou prezentácie priblížil miesto nasadenia, aktuálnu situáciu a obsah práce ich synov a manželov veliaci poddôstojník nrtm. Jozef Antolík. Ozaj zaujímavé bolo vystúpenie psychológa, por. Martina Zajaka, ktorý prednášal o aspektoch odlúčenia od rodiny a dával praktické rady z vlastnej skúsenosti ako toto odlúčenie zvládať.
     Pre účastníkov stretnutia príslušníci 1.mechanizovanej roty zorganizovali aj akčnú ukážku výcviku vojakov pred nasadením, na záver stretnutia slávil za odlúčených vojakov svätú omšu starší kaplán kpt. Ján Čupalka. Krásne kresby ktoré vytvorili deti počas stretnutia, samozrejme pošleme k adresátom - otcom do Afganistanu.


Stretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAFStretnutie s rodinami - ISAF

Autor: npor. Michal Vajda , Foto: npor. Michal Vajda - Dátum: 14.01.2012
Čítanosť: 10541
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share