Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Michalovská železničná stanica „zazelenala“


Michalovská železničná stanica „zazelenala“
     Nie len s príchodom jari, ale aj po obsadení tristo vojakmi dnes železničná stanica v Michalovciach dostala nádych zelenej farby. Tak ako každý rok sme na nej vykonávali výcvik v preprave po železnici pod dozorom Centra vojenskej dopravy.
      Vojaci sa na stanici oboznámili s organizáciou a bojovým zabezpečením vojenských prevozov a transportov a prakticky si vyskúšali výstavbu rampy UNOR (univerzálna nakladacia oceľová rampa). Jednotlivé elementy rampy vážiace až 200kg michalovskí vojaci prenášali a poskladali do funkčného celku behom chvíle a s úsmevom na tvárach. Všetci vodiči a ďalší určení funkcionári sa precvičili v nasúvaní techniky na železničné vagóny a jej upevňovaní.
     Dnešné zamestnanie oživilo návyky ktoré sme v nedávnej minulosti získavali pri reálnych prepravách do výcvikových priestorov aj niekoľkokrát za rok. Dúfame že v budúcnosti sa michalovská železničná stanica „zazelená“ čoraz častejšie – na intenzívny výcvik vo výcvikovom priestore Vojenského obvodu Lešť sa predsa teší každý vojak.    

Výcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železnici

Autor: npor. Michal VAJDA , Foto: npor. Michal VAJDA - Dátum: 03.05.2012
Čítanosť: 9212
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share