Za bránami vojenského útvaru v Mierove mali deti jasnú prevahu


Za bránami vojenského útvaru v Mierove mali deti jasnú prevahu

Medzinárodný deň detí oslavovali dňa 1. júna 2012 aj deti z obce Mierovo a neďalekého okolia. Pestrý program, ktorý pre ne pripravili profesionálni vojaci zaujal nielen škôlkarov ale aj žiakov základných škôl.


Najmenší so zatajeným dychom počúvali rozprávanie profesionálov o zbraniach, či výstroji, no nič ich nepotešilo viac ako otázka: „Chce si to niekto vyskúšať?“ Ukážka zbraní nezostala statickou, keďže záujemcov o poťažkanie si samopalu či guľometu bolo viac ako dosť.


Chemici aj spojári boli pre s nadšením počúvajúcich „budúcich vojakov“ zaujímavou zastávkou, kde sa im opäť podarilo presvedčiť vojakov vyskúšať si telefonovanie alebo ako tesní ochranná maska.


Pripravené súťaže v stane Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy v Trnave čakali v závere podujatia len na svojich súťažiacich. Títo ochotne pristúpili na zaujímavé hry, pretože už vedeli že odmena ich neminie. Odmenou pre deti bolo maľovanie na tvár, ktorej na prekvapenie nevedeli odolať skôr dievčatá ako chlapci.


VÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ MierovoVÚ Mierovo

Autor: čat. Ing. Andrea HERGOTTOVÁ - Dátum: 04.06.2012
Čítanosť: 32981
Verzia pre tlač

Skočiť na menu