Škôlkari kreslili vojakov


Škôlkari kreslili vojakov

Žiaci materských škôl v Žitavanoch a v Nitre na ulici Párovská dostali za úlohu nakresliť ako vnímajú ozbrojené sily SR. Samozrejme, že to nebolo zadarmo a prišiel ten deň "D" na ktorý už netrpezlivo čakali. Materské školy navštívili (v dňoch 5.6. Žitavany a 6.6.2012 Nitra) príslušníci SkPD Nitra a spolu s PrV VÚ 4405 Nitra vyhodnotili najlepšie práce.

 Nakoľko sa naši malí kamaráti veľmi snažili, pripravili sme si pre nich veľmi pestré dopoludnie. Pripravili sme štyri pracoviská, kde sa deti mohli čo najlepšie zoznámiť prácou a poslaním príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Deti mali možnosť si vyskúšať samopal, guľomet, pištol. Malí bojovníci si mohli pochytať, poťažkať či vyskúšať prostriedky spojovacej techniky, chemickej ochrany, samopal či guľomet i nosný modulárny systém.

Školským dvorom sa ozýval detský smiech a hlasné povzbudzovanie, ako napr. „Maťko do toho...“, pretože jedným zo stanovíšť bolo aj tzv. preskúšanie s fyzickej zdatnosti, kde si mohli všetci skúsiť disciplíny ako sed-ľah, resp. chlapci kľuky. Boli sme veľmi milo prekvapený akú dobrú fyzičku majú naší malí vojaci. Odmenou bol potlesk kamarátov, malá pozornosť od vojakov a samozrejme pomaľovanie tváre ako praví vojaci.


Malým bonusom bolo pracovisko poradovej prípravy kde mali, naši mladí perspektívni velitelia, možnosť si vyskúšať povelovú techniku a zaveliť svojim kamarátom.

Na záver veľmi pestrého dopoludnia bola deťom formou prezentácie a krátkych filmov odprezentovaná práca a poslanie príslušníkov OS SR. Prezentácia PrV sa u detí stretla s veľkým záujmom a ohlasom. Všetci so zatajeným dychom sledovali rôzne ukážky techniky a cvičení. V rámci malej diskusie sme odpovedali na veľmi zvedavé a zaujímavé otázky, týkajúce sa práce vojakov.

Veľmi vydarené dopoludnie sme ukončili obrovským a hlasným zvolaním tri krát hurá a pobrali sme sa preč, pretože na malých vojakov už čakal obed, ktorý v ten deň zjedli určite všetci.

Odmenou pre profesionálnych vojakov, okrem rozžiarených detských očí a širokých úsmevov, boli aj nádherné výtvarné práce, ktoré budú vystavené v priestoroch Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Nitra.


Škôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakovŠkôlkari kreslili vojakov

Autor: kapitán Ing. Milan KUBIZNIAK - Dátum: 07.06.2012
Čítanosť: 37253
Verzia pre tlač

Skočiť na menu