6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek prekvapil a naozaj sa vydaril!


6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek prekvapil a naozaj sa vydaril!

Druhá septembrová sobota sa opäť niesla v duchu vojenstva, nakoľko sa zase a znovu otvorili brány Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Príležitosťou pre zhliadnutie profesionálnych vojakov, príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky, policajtov z Mestskej polície v Piešťanoch a ďalších príslušníkov ozbrojených zložiek, ale aj vojenskej leteckej i automobilovej techniky bolo podujatie pod názvom „Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi “.


V poradí už 6. ročník kultúrno–spoločenskej aktivity, ktorá sa uskutočnila pod záštitou ministra obrany SR Martina Glváča a primátora mesta Piešťany Rema Cicutta bol podľa slov verejnosti v porovnaní s predchádzajúcimi oveľa zaujímavejší. Bohatý program, o ktorý sa hneď v úvode postarali príslušníci Vojenskej hudby Ozbrojených síl, Čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej republiky, pokračoval ukážkami činnosti kynológov - príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže z Leopoldova. Profesionálni vojaci z 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny a z Centra výnimočnosti EOD predviedli výzbroj a svoje vybavenie, ktoré používajú počas výcviku.


Návštevníci vojenského historického múzea mali možnosť pri pohľade na oblohu vidieť a veľmi dobre počuť nadzvukové lietadlo MiG – 29. Svojou ukážkou streľby z historických palných zbraní si získali pozornosť aj Bludní rytieri z Trenčína.
S možnosťou zastrieľať si nepočítal každý, no aj táto sa tu naskytla. Streľbu zo vzduchovky na cieľ mali pod palcom členovia Klubu vojenskej histórie ČSĽA Piešťany. Klub priateľov VHM Piešťany ponúkol nahliadnuť do tankov či obrnených transportérov nielen tým najmenším.


Počas celého dňa bolo možné sledovať pribúdajúce množstvo detí a mládeže, ktorí neváhali a nechali sa za malú odmenu pomaľovať na tvár maskovacími farbami. Zo stánku Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Trnava tak vychádzali „malí milí vojaci


6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek 6. ročník stretnutia detí a príslušníkov ozbrojených zložiek

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTTOVÁ , Foto: autor - Dátum: 11.09.2012
Čítanosť: 35168
Verzia pre tlač

Skočiť na menu