Preskocit navigáciu

Vojaci na michalovskej hvezdárni


Vojaci na michalovskej hvezdárni
Pri príležitosti dňa Ozbrojených síl Slovenskej republiky sa vojaci snažia priblížiť verejnosti, pripomenúť sa, zaujať. Už tradične sa vojaci z 22. mechanizovaného práporu v Michalovciach dňa 30.9.2012, ako spoluorganizátori, podieľali na zábavno-náučnom podujatí "Cesta slnečnou sústavou a súhvezdiami" konanom na michalovskej hvezdárni.
     V rámci pracovísk statickej ukážky prezentovali širokej verejnosti ručné zbrane, vysielačky a výstroj vojaka. Vojaci zorganizovali aj športovo-zábavnú aktivitu v podobe detskej prekážkovej dráhy, po ktorej sa "popreháňali" najmä tí najmenší. Prítomní si mohli takisto pozrieť aj vojenskú kolesovú techniku - vozidlá ALIGÁTOR, TATRA Armax, LAND ROVER a sanitku MERCEDES G-300. Zdravotníci z michalovského mechanizovaného práporu okrem ukážok vybavenia učili deti, ale aj rodičov poskytovať prvú pomoc. 
     Akcia bola nadmieru úspešná. Na hvezdáreň sa prišla pozrieť široká verejnosť a pracoviská zriadené vojakmi z 22. mechanizovaného práporu rozhodne patrili k najnavštevovanejším.

Cesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiami

Autor: npor. Marek Demko , Foto: kpt. Štefan Kucharský - Dátum: 01.10.2012
Čítanosť: 10293
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share