Deň otvorených dverí na Úrade vlády SR


Deň otvorených dverí  na  Úrade vlády SR

Prezrieť si priestory Úradu vlády SR a osobne sa stretnúť s predsedom vlády SR Róbertom Ficom prilákalo v sobotu 8. júna 2013 pri príležitosti dňa otvorených dverí približne 2500 návštevníkov. Medzi ľudí zavítali aj ministri financií Peter Kažimír a spravodlivosti Tomáš Borec, ktorých privítal primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Návštevníci mali možnosť absolvovať prehliadku reprezentačných salónikov predsedu vlády SR v ktorých sa uskutočňujú prijatia vzácnych hostí, prehliadku Zrkadlovej sály a kaplnky Nepoškvrneného počatia Panny Márie. V rokovacej miestnosti si posadali do ministerských kresiel a vyskúšali si funkčnosť hlasovacieho zariadenia.

V areáli záhrady úradu vlády boli pripravené statické a dynamické ukážky. Ozbrojené sily SR boli zastúpené zamestnancami Oddelenia marketingu Komunikačného odboru  Ministerstva obrany SR, príslušníkmi Regrutačnej skupiny Bratislava a profesionálnymi vojakmi zo Ženijného práporu Sereď. Regrutátori pripravili pre účastníkov „rambo dráhu“, ktorú zdolávali malí i veľkí. Na štarte ich vojaci pomaľovali vojenskými maskovacími farbami, obliekli im taktickú bojovú vestu, nasadili kevlarovú prilbu a bežali po vytýčenej trase, kde preskakovali, podliezali, triafali loptičkami PET fľaše a komu sa to nepodarilo, čakala ho penalizácia v podobe drepov alebo kľukov. Celý upachtení, ale spokojní so svojim výkonom dobehli do cieľa. „No ak dostanem diplom, idem do toho“ povedala babka, najstaršia účastníčka prekážkového behu. Našli sa i dedkovia, ktorí sa obetovali kvôli maličkým vnukom, vnučkám a spolu s nimi absolvovali spomínanú trať.

Pri regrutačnom stane bolo pristavené ľahké obrnené vozidlo ALIGÁTOR 4x4, do ktorého si mohli nastúpiť a pozrieť vybavenie vozidla. Na otázky prítomných odborne odpovedali ženisti zo Serede.

Pri príležitosti 20. výročia Ozbrojených síl SR boli vystavené i informačné plagáty, ktoré dokumentovali vývoj a zmeny v ozbrojených silách, ktoré sa udiali za posledných 20 rokov.

Veľký záujem bol i o vojenských vrcholových športovcov päťnásobného olympijského medailistu a reprezentanta SR vo vodnom slalome Michala Martikána, karatistu Klaudia Fermadína a kulturistu Štefana Havlíka, ktorí rozdávali autogramy s milým úsmevom, nakoľko im všetci želali veľa športových úspechov.

Do taktu z terasy Zrkadlovej sály hrala Vojenská hudba Ozbrojených síl SR, ktorú dopĺňala hudobná skupina „Philanthropy band“, zložená z veľvyslancov pôsobiacich na našom území a slovenských osobností. Zahrali diplomati z Rumunska, Izraela, Grécka a USA a primátori Bratislavy a Banskej Bystrice.

Úradom vlády sa niesla i streľba Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorá predviedla ukážku zásahu zadržanie páchateľa z čoho najviac boli potešené deti, ktoré si po ukážke odniesli ako suvenír prázdne nábojnice.


Deň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SR

Autor: rotná Mária Balážová , Foto: čatár Ing. Ján Balážik - Dátum: 08.06.2013
Čítanosť: 23681
Verzia pre tlač

Skočiť na menu