"Orava 1944" – Hordy útočia


     V nedeľu 18. augusta 2013 sa v Oravskej Porube v parku Gäceľ v krásnych prírodných scenériách začal rozruch. Už skoro ráno profesionálni vojaci martinského práporu prišli so svojou výzbrojou a svojou bojovou technikou priblížiť malým aj veľkým svoju každodennú činnosť.

    

 

 

 

    

     O desiatej hodine sa predstavitelia obce Oravská Poruba, príslušníci OS SR a Klubu vojenskej histórie ORAVA premiestnili v kolóne na súčasných aj dobových vozidlách  do Dolného Kubína k pamätníku padlých vojakov, kde si položením vencov uctili ich pamiatku. Prezentovala sa svojím vystúpením aj hradná stráž prezidenta OS SR. O jednej hodine profesionálni vojaci predviedli formou dynamickej ukážky čo všetko dokáže vojenská technika. Počas celého dňa si mali možnosť návštevníci zblízka obzrieť vojenskú techniku, ručné zbrane aj výstroj profesionálnych vojakov. O tretej hodine sa rozpútala bitka ako z obdobia SNP. Ozývala sa streľba z ručných zbraní, dela a výkriky padlých vojakov.

 

     Návštevníci mali možnosť získať informácie o vstupe do OS SR a možnostiach služby profesionálnych vojakov. Pre veľký ohlas a veľký záujem širokej verejnosti o túto akciu sa môžeme tešiť aj na ďalší ročník.Autor: kapitánka Ing. Barbora HORVÁTHOVÁ - Dátum: 20.08.2013
Čítanosť: 17137
Verzia pre tlač

Skočiť na menu