Deň otvorených dverí v prápore RCHBO Rožňava


Deň otvorených dverí v prápore RCHBO Rožňava

     Aj keď predpovede meteorológov neboli na piatok 30. mája 2014 priaznivé, nezabránilo to tomu aby sa tohtoročný deň otvorených dverí v rožňavskom prápore RCHBO konal. Začalo sa už ráno o ôsmej hodine a to oficiálnym príhovorom veliteľa práporu podplukovníka Ing. Olivera Toderišku. Oficiálneho zahájenia sa zúčastnili aj predstavitelia mesta Rožňava a jednotlivých zúčastnených zložiek Hasičského záchranného zboru a Policajného zboru SR.

 

 

 
     Pre deti bolo pripravených množstvo súťaží, statických a dynamických ukážok. Možností bolo neúrekom a bolo len na deťoch čo si vyberú. Pre najmenších bol k dispozícií aj propagačný stan Regrutačnej skupiny Košice, kde si mohli zasúťažiť v hádzaní s loptičkou či maľovaním obrázka. Starším študentom a návštevníkom boli poskytované informácie o možnostiach pôsobenia v ozbrojených silách SR alebo podmienkach štúdia na akadémii OS SR. Rôzna vojenská technika a zbrane boli ťahúňom pre veľkých aj malých. Deti si mohli zasúťažiť v športových disciplínach v preťahovaní lanom, skákaní vo vreci alebo striekaním prenosnou hasičskou striekačkou na pyramídu plechoviek. Najväčší úspech malo stanovište kde sa strieľalo z airsoftových zbraní na rôzne vzdialené terče. Na svoje si prišiel určite každý.

 

     Akčné dopludnie ubehlo ako voda a zlatým klincom bolo vystúpenie policajných kynológov so služobnými psami. Zneškodnenie páchateľa ukázalo, že sú vycvičené ako sa patrí. Policajné psy počúvali na slovo a deti ich za to odmenili veľkým potleskom. Popoludní odchádzali všetci spokojní a plní nových dojmov.


RCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBORCHBO

Autor: RSk KE , Foto: rotný Ing. Imrich Piroško - Dátum: 02.06.2014
Čítanosť: 13627
Verzia pre tlač

Skočiť na menu