Deň otvorených dverí plrb Nitra


Deň otvorených dverí plrb Nitra

     Dňa 1. júna 2015 sa v priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády Nitra stretlo približne 1500 malých nadšencov, ktorých privážali autobusy z okolitých škôl a škôlok od ranných hodín.

Pre deti bola pripravená ukážka vojenskej techniky, do ktorej si mohli sadnúť a vyskúšať si ako sa cítia vojaci, ktorí s ňou jazdia. Okrem techniky mali možnosť vidieť ručné zbrane a samozrejme možnosť sa zamaskovať ako skutoční vojaci. Za malú chvíľu sa z detičiek stávali zamaskovaní vojaci, ktorí chceli vedieť a skúsiť všetko.

Regrutačný stan bol pod neustálymi nájazdmi organizovaných skupiniek malých bojovníkov, ktorí sa chceli dať zamaskovať a odniesť si nejaký obrázok vojenskej techniky. Časopisy „Obrana“ doslova mizli pred očami. Deti si mohli tiež vyskúšať svoju zručnosť pri postavení vojenských papierových pohárikov, najmenší si mohli vyfarbiť rôzne obrázky a získať pečiatku na ruku.

Pre deti boli pripravené viaceré disciplíny ako streľba zo vzduchovky, preťahovanie lanom, prekážková dráha, hádzanie na cieľ, pričom sa samozrejme nezabudlo na odmeny pre úspešných absolventov týchto disciplín. Veľkým zážitkom bola možnosť povoziť sa vo vojenskom aute UAZ.

Nakoľko bolo celý deň strašne teplo, bola pre všetkých vítaným osviežením ukážka hasičskej techniky a možnosť sa ochladiť vodou.

Pred obedom sa zamaskované a vysmiate deti rozpŕchli domov.


Deň otvorených dverí plrb NitraDeň otvorených dverí plrb NitraDeň otvorených dverí plrb Nitra

Autor: RSk NR - Dátum: 04.06.2015
Čítanosť: 26973
Verzia pre tlač

Skočiť na menu