DOD MO SR


DOD MO SR

     Dňa 16.9.2015 sa v priestoroch Ministerstva obrany SR konal Deň otvorených dverí. Dospelí, deti a mládež sa mali možnosť detailne zoznámiť s používanou technikou, zbraňami a výstrojom zavedenými v OS SR a ich prebiehajúcou modernizáciou.

 

     Mali možnosť vidieť sprievodný program tvorený vystúpením vojenskej hudby, vojakov čestnej stráže OS SR, 5. pluku špeciálneho určenia, vystúpením majstra sveta v atletike Mateja Tótha, Laciho Strika, rôznymi vystúpeniami speváckych talentov, ukážkami sebaobrany, weapon handlingom a ukážkou príslušníkov EOD. Svoje umenie predviedli aj príslušníci Vojenskej polície a ich služobný pes. Návštevníci využili možnosť vyskúšať si streľbu z elektronickej kópie biatlonovej zbrane a taktiež mohli vidieť prelety lietadiel L-39 a vrtuľníkov BLACK HAWK. V neposlednom rade sa mohli zoznámiť s technikou a výzbrojou príslušníkov ozbrojených síl USA.

 

     Pre zlepšenie zážitku boli pre deti a mládež pripravené aktivity v kreatívnom stane, kde mohli dostať tetovačku, nechať si pomaľovať tvár bojovými farbami, mohli skladať modely lietadiel, mohli si vyskladať vlastnú hodnosť a v regrutačnom stane dostali informácie týkajúce sa mobilnej aplikácie INFOPORTÁL OS SR a informácie o možnosti a podmienkach vstupu do OS SR. Všetkých účastníkov aj návštevníkov posilnil pravý vojenský guláš, ktorý bol pripravený v jedálenskom stane.


DOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SRDOD MO SR

Autor: RSk BA , Foto: Miro KOŠÍRER - Dátum: 18.09.2015
Čítanosť: 6888
Verzia pre tlač

Skočiť na menu