BUNKER BS 8


BUNKER BS 8

     V dňoch 14.10. a 20.10.2015 sa v priestoroch BUNKRA BS-8 Petržalka konal aj za nepriaznivého počasia "Deň odvahy" študentov Strednej školy sv. Františka z Assisi a Strednej priemyselnej školy strojníckej Bratislava.

 

Študenti, ako aj pedagogický zbor, mal jedinečnú možnosť zažiť atmosféru Bunkra BS-8 spoločne s výkladom pána Košírera a pána Chorváta z VHÚ Bratislava. Študentom priblížili ako bunker fungoval, ako v ňom vojaci žili, akú činnosť vykonávali a podal celé historické spektrum informácií od položenia základného kameňa bunkru až po súčasnosť. V rámci prehliadky bunkra sa študenti oboznámili aj s jeho blízkym okolím, vojenským cintorínom a hranicami nášho štátu, ktoré bunker chránil.

 

Príslušníci vojenskej polície Bratislava im predviedli techniku a zbrane, ktoré využívajú počas výkonu služby. Taktiež sa mali možnosť prostredníctvom príslušníkov Regrutačnej skupiny Bratislava dozvedieť informácie o OS SR, o ich činnosti, o aplikácii INFOPORTÁL OS SR, ako aj o možnosti vstupu do OS SR.


BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8BUNKER BS 8

Autor: RSk BA , Foto: RSk BA, Miroslav KOŠÍRER - Dátum: 20.10.2015
Čítanosť: 5757
Verzia pre tlač

Skočiť na menu