Preskocit navigáciu

Vojenská spolupráca so SČK v Snine


Vojenská spolupráca so SČK v Snine

V dňoch 24. – 26. júna 2016 sa uskutočnil XXIV. ročník celoslovenskej súťaže družstiev prvej pomoci dospelých „Memoriál MUDr. Vladimíra Harineka“ v Snine.  

Uvedené podujatie sa konalo pod záštitou Územného spolku Slovenského Červeného kríža Snina, na uvedenej aktivite sa podieľali aj príslušníci 22. mechanizovaného práporu pod vedením nadporučíka Michala Sochaniča. Súťaže sa zúčastnilo 25 šesťčlenných družstiev dobrovoľných zdravotníkov SČK, ktoré si zmerali sily a  precvičili činnosť v poskytovaní „prvej pomoci“ na náročných stanovištiach, ktoré veľmi reálne simulovali situácie pre použitie prvej pomoci. Jednotlivé stanovištia boli rozmiestnené v rekreačnej oblasti Sninské rybníky,  verejnosť tak mala jedinečnú príležitosť vidieť činnosť a zručnosť jednotlivých súťažiacich na „ vlastné oči“, čo je vysoko pozitívny prínos celého podujatia.

Úlohou družstiev bolo zdolať starostlivo pripravené súťažné, ako aj nesúťažné stanovištia pripravené odbornou jury. Jedno zo stanovíšť patrilo aj našim príslušníkom, v ktorom naši vojaci okrem úlohy sprevádzania ranených predviedli aj statické ukážky zbraní a prostriedky, ktorými disponuje vojenské zdravotníctvo.

 

 

 


Vojenská spolupráca so SČK v SnineVojenská spolupráca so SČK v SnineVojenská spolupráca so SČK v SnineVojenská spolupráca so SČK v SnineVojenská spolupráca so SČK v SnineVojenská spolupráca so SČK v Snine

Autor: por. Michaela BUGYIOVÁ , Foto: npor. Michal SOCHANIČ - Dátum: 25.06.2016
Čítanosť: 1565
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share