Preskocit navigáciu

Michalovčania spomínajú


Michalovčania spomínajú

     Cintorín Červenej armády v Michalovciach je každoročne miestom pietnej spomienky na tých, ktorí padli v boji za oslobodenie mesta. V piatok 24. novembra si Michalovčania pripomenuli 73. výročie od tohto významného dňa.

     Na pietnom akte kladenia vencov sa zúčastnili predstavitelia mesta, generálny riaditeľ MV SR Adrián Jenčo, Alexej Leonidovič Fedotov z veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike a členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) Michalovce spolu s predsedom Miroslavom Pregom.

     Spomienkový akt poctil svojou účasťou podplukovník Roman Bobaľ (veliteľ shdo) a major Maroš Žoffčák (zástupca veliteľa 22.mpr).

     V závere spomeniem, že na Cintoríne Červenej armády na Hrádku je pochovaných
18-tisíc krasnoarmejcov a je tak považovaný za najväčší cintorín Červenej armády na Slovensku. Vznikol po skončení 2. svetovej vojny.

 


Michalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajúMichalovčania spomínajú

Autor: por. JUDr. Michaela BUGYIOVÁ , Foto: kpt. Mgr. Ján ČUPALKA - Dátum: 24.11.2017
Čítanosť: 949
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share