Preskocit navigáciu

Stretnutie členov výboru Klubu vojenských dôchodcov


 

Druhý marcový deň sa v návštevných priestoroch kancelárie veliteľa 22.mechanizovaného práporu Michalovce uskutočnilo spoločenské stretnutie členov výboru Klubu vojenských dôchodcov a Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov s veliteľom posádky Michalovce podplukovníkom Zoltánom IBOŠOM.

Pôsobenie vojsk v meste Michalovce sa datuje od roku 1868  z čias Honvedského pluku číslo 11, čo viedlo najstarších členov stretnutia k zaspomínaniu si na službu niekoľko desiatok rokov späť do minulosti. Príjemné spomienky, životné príbehy ako aj vzájomné porovnávanie služieb predošlého a  súčasného obdobia z vojenského prostredia  sprevádzali prezentácie a  videá z výcviku príslušníkov 22.mechanizovaného práporu.

Činnosť KVD a SZPB sa v súčinnosti s funkcionármi posádky Michalovce dlhodobo zameriava na organizovanie spoločenských a športových aktivít s cieľom pokračovať v zachovávaní vojenských tradícií pri zabezpečovaní obrany SR a zároveň upozorniť na historické hodnoty našej spoločnosti.Autor: npor. Ing. Mária Sakáčová - Dátum: 02.03.2010
Čítanosť: 16157
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share